Dlaczego szkolenia nie działają?

Spotkałem się z przekonaniem, że szkolenia nie działają. Jest w tym sporo racji, jeśli zakłada się, że samo pojawienie się na szkoleniu załatwi sprawę. Szkolenie jest pierwszym krokiem do wprowadzenia nowej wiedzy w życie. Na szkoleniu uczestnik dostaje wiedzę, warsztatowo ją testuje, a w firmie ją implementuje. Jeśli założy się, że samo szkolenie przyniesie wzrost efektywności pracowników to racja – szkolenia nie działają. Może być inaczej. Szkolenia działają w określonych warunkach.

Jak to powinno wyglądać?

Najskuteczniejsze są przemyślane cykle szkoleniowe, na których realizację zaplanowano wystarczającą ilość czasu. Gdyż przeładowanie wiedzą i umiejętnościami przyniesie odwrotny od zamierzonego skutek. Szkolenie połączone z coachingiem, ale i z followup, pomagające we wdrożeniu nabytej wiedzy w praktykę, to najlepszy sposób poprawy skuteczności działania pracowników. Przydatne jest także wsparcie managera i mentorów w organizacji, gdyż opiera się na doświadczeniu praktycznym. Mimo wszystko są osoby i organizacje chcące iść na skróty, a to kończy się sromotną klęską. O tym co zrobić aby szkolenie nie przyniosło oczekiwanych efektów można przeczytać w artykule: Sekrety nieudanych szkoleń (tutaj). Co zrobić aby było inaczej? Odpowiedzią jest artykuł: 6 kroków do udanego szkolenia (tutaj).

Krótkie podsumowanie.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy podniesieniu kompetencji swoich pracowników lub chcesz przeanalizować projekt edukacyjny, zapraszam ci do kontaktu za pośrednictwem maila lub telefonu. Wszystkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce: kontakt lub kliknij tutaj.

Znalazłeś w tekście: „Dlaczego szkolenia nie działają?” elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy, potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.

Prowadzący: Maciej Kozubik – Dyplomowany Coach, Trener Biznesu, Ekonomista. Absolwent dwóch uczelni wyższych (Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Pracował w korporacjach, w tym międzynarodowych. Praktyk biznesu. Nieprzerwanie podąża przed siebie, wyznacza sobie ambitne cele i szuka nowych inspiracji. To, co go wyróżnia, to silna wiara w ludzi i ich potencjał, dlatego namawia ich do inwestowania w siebie i rozwijania swoich pasji. Jest przekonany, że każdy jest stworzony, by odnosić sukcesy. Dzisiaj zajmuje się coachingiem i szkoleniami.