trener sprzedaży, trener biznesu, coach sprzedaży, szkolenia dla handlowców, szkolenia dla sprzedawców, szkolenia z negocjacji, indywidualny trening sprzedaży, kurs ze sprzedaży

Coaching menedżerski inaczej coaching dla kadry kierowniczej

Cele jest coachingu menedżerskiego:

Coaching menedżerski jest kierowany do kadry zarządzającej szczebla podstawowego i średniego. Proces coachingu menedżerskiego ma pomóc klientowi (coachee) w zbudowaniu stabilnej pozycji zawodowej i efektywnego zespołu oraz zdrowych relacji rodzinnych i zrównoważonego trybu życia.

Ważnym celem coachingu menedżerskiego jest usprawnienie zmian wewnątrz organizacyjnych. Często jest elementem uzupełniającym w procesie rozwoju firmy dlatego, też jest wykorzystywany jako uzupełnienie lub wstęp do coachingu całych zespołów (Team Coaching).

 

Coaching menedżerski

Efektywność procesu coachingu menedżerskiego wiąże się z następującymi kwestiami:

Z

Nie ma uniwersalnej metody. Każdy człowiek jest inny i w czasie sesji coachingu menedżerskiego potrzebuje indywidualnego podejścia.

Z

Przeformułowanie problemu na cel. Od tego zaczniemy.

Z

Skuteczność menedżerska, to nie przypadek, ale konsekwencja realizowanej strategii, którą pomogę zbudować.

Z

Skupienie się na myślach i uczuciach, przekonaniach i działaniach. Mam w tym spore doświadczenie.

Z

Dlatego też, w trakcie sesji coachingu menedżerskiego pomagam w rozwiązywaniu problemów lub realizacji celów menedżerskich, a tworzone plany rozwojowe mają charakter indywidualny, przepełniony motywacją do realizacji.

Coaching menedżerski

Czy Twoja sprawa kwalifikuje się na coaching menedżerski? Klienci najczęściej przychodzą do mnie kierując się:

Z

Pragnieniem poprawy funkcjonowania swojego zespołu, podniesieniem efektywności własnej w obszarze zarządzania i przywództwa. Ale również polepszenia relacji (prywatnych i zawodowych) oraz zrównoważenia trybu życia (balansu między pracą i życiem prywatnym). Coaching menedżerski ułatwi Ci spojrzeć na Twój zespół z innej perspektywy.

Z

Kłócisz się podwładnymi, przełożonymi i rodziną, trudno Ci znaleźć nić porozumienia? Nie potrafisz stworzyć i wdrożyć planów rozwoju zespołu, nie wierzysz, że jego rozwój jest możliwy? Strach przed zmianą dotychczasowego sposobu kierowania zespołem paraliżuje Twoje działania? Żyjesz z dnia na dzień i zastanawiasz się nad zmianą pracy? W trakcie coachingu menedżerskiego pomogę Ci znaleźć właściwą drogę.

Z

Chcesz w ciągu roku podnieść efektywność swojego zespołu o 33%? Może pragniesz skuteczniej komunikować się podwładnymi i przełożonymi? Masz marzenia rozwoju zespołu, ale nie masz odwagi, aby je urzeczywistnić? Pragniesz być skutecznym przywódcą i liderem, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Ułatwię Ci to. Nie da się wymienić wszystkich możliwych obszarów coachingu menedżerskiego. W zdefiniowaniu Twoich potrzeb pomoże konsultacja ze mną. Zanim zdecydujesz się na coaching menedżerski, dowiesz się, czy jest on najefektywniejszym narzędziem w Twojej sytuacji.

Nie da się wymienić wszystkich możliwych obszarów coachingu menedżerskiego. W zdefiniowaniu Twoich potrzeb pomoże konsultacja z mną. Zanim zdecydujesz się na coaching menedżerski, dowiesz się, czy jest on najefektywniejszym narzędziem w Twojej sytuacji.

Coaching menedżerski

Co zwykle osiągają Klienci dzięki coachingowi menedżerskiemu?

Z

Zbudowali autorytet w oparciu o zasady, kompetencje i wartości.

Z

Poprawili umiejętności delegowania zadań.

Z

Rozwiązanie problemów w obszarze planowania i organizacji pracy.

Z

Zwiększenie osobistego wpływu na zespół, menedżer wręcz zaczął emanować pewnością siebie, którą zarażał zespół.

Z

Zrozumieli, że styl zarządzania zależy od bieżącej sytuacji.

Z

Stali się silnym fundamentem zespołu.

Z

Wzrost motywacji i odwagi menedżerskiej.

Z

Zrozumieli, że zespół podlega ciągłym zmianom, a konflikt wcale nie musi być destrukcyjny.

Z

Rozwiązali problemy w kontaktach międzyludzkich.

Z

Rozwiązywanie problemów poprzez poprawę analitycznego myślenia.

Z

Wiedzę o swojej osobowości (wykorzystując test behawioralny DISC D3), marzeniach i pragnieniach, o tym co jest barierą dla tych marzeń.

Z

Rozwiązanie problemów w obszarze planowania i organizacji pracy.

Z

Poprawił się poziom zadowolenia z wykonywanej pracy.

Z

Umiejętność skutecznej realizacji celów i wyboru efektywnych narzędzi, które wspierają ten proces.

Coaching menedżerski

Jak wygląda proces coachingu menedżerskiego?

Z

Coachingowo pracuję w metodologii CoachWise (bardzo skuteczna metoda coachingu, dobrze sprawdzająca się w coachingu menedżerskim) dodatkowo korzystam z innych metod rozwojowych (szkolenie, mentoring, trenieng, warsztat). Istnieje możliwość wsparcia coachingu menedżerskiego analizą behawioralną DISC D3 (dodać link do oferty). Sposób pracy uzależniony jest od potrzeb danego klienta.

Z

Spotykam się z klientem coachingowym (coachee) w zależności od potrzeb, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Częstotliwość sesji uzależniona jest od intensywności pracy coachee (klienta coachingowego) i potrzeb organizacji, w której pracuje. Sesja nie powinna przekroczyć 90 minut.

Z

Coaching menedżerski wymaga inwestycji czasowej. Moi klienci inwestują w coaching od 2 do 8 godzin miesięcznie (w sesje coachingowe) i drugie tyle na dodatkową pracę między spotkaniami (zadania do indywidualnej pracy). To niewiele w porównaniu z tym, ile zyskasz będąc bardziej skutecznym menedżerem.

Coaching menedżerski

Forma realizacji coachingu dla menedżerów?

Z

Sesje coachingu menedżerskiego są realizowane w formie spotkania 1 na 1. Może to być spotkanie osobiste (w firmie klienta, gabinecie coachingowym), za pośrednictwem komunikatorów internetowych (np. Skype) lub telefonu.

Coaching menedżerski

Biogram Macieja Kozubika

Z

Ukończyłem dwie uczelnie wyższe (Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego - dzisiaj Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Jestem absolwentem Akademii Coacha i Akademii Trenerów Biznesu, ukończyłem międzynarodowy kurs CoachWise Essentials Program™ i Team Coach (ICF Continuing Coach Education). Pracowałem w korporacjach i od lat jestem przedsiębiorcą.

Z

Co przemawia za tym, aby mnie wybrać jako swojego coacha?

Dobra znajomość problematyki biznesowej. Znajomość wyznań z jakimi spotykają się menedżerowie. Rozumienie procesów związanych z zarządzaniem i przywództwem, marketingiem i sprzedażą. Umiejętności komunikacyjne umożliwiające skuteczną komunikację z menedżerem. Wysokie umiejętności coachingowe. Znajomość procesów rozwoju i uczenia się dorosłych.

Z

Maciej Kozubik w liczbach:

  • Uprawnienia konsultanta DISC D3.
  • 4 dyplomy studiów wyższych.
  • 2 ukończone uczelnie.
  • 5 certyfikatów potwierdzających kompetencje coachingowe.
  • 24 certyfikaty potwierdzające kompetencje trenerskie i biznesowe.
  • Ponad 2.400 godzin doświadczenia coachingowego i trenerskiego.
  • Ponad 8.000 przeszkolonych osób (na sali szkoleniowej i za pośrednictwem internetu).
  • Ponad 10.000 odbytych spotkań sprzedażowych.
Z

Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, poznać mnie, zadać pytania - zapraszam do kontaktu telefonicznego: 504 908 360. Spotykam się z osobami, które są pewne, że chcą ze mną współpracować, w związku z tym nie prowadzę bezpłatnych sesji coachingowych.