trener sprzedaży, trener biznesu, coach sprzedaży, szkolenia dla handlowców, szkolenia dla sprzedawców, szkolenia z negocjacji, indywidualny trening sprzedaży, kurs ze sprzedaży, coaching handlowców, coaching sprzedawców, pozyskiwanie klinetów, prospecting, warsztat dla handlowców, warsztat dla sprzedawców, standardy sprzedaży, Maciej Kozubik

Coaching menedżerski inaczej coaching dla kadry kierowniczej

Cena od 349 PLN Brutto (zw. z VAT)

Cele coachingu menedżerskiego:

Coaching menedżerski jest kierowany do kadry zarządzającej szczebla podstawowego i średniego. Proces coachingu menedżerskiego ma pomóc klientowi (coachee) w zbudowaniu stabilnej pozycji zawodowej i efektywnego zespołu oraz zdrowych relacji rodzinnych i zrównoważonego trybu życia.

Ważnym celem coachingu menedżerskiego jest usprawnienie zmian wewnątrz organizacyjnych. Często jest elementem uzupełniającym w procesie rozwoju firmy dlatego, też jest wykorzystywany jako uzupełnienie lub wstęp do coachingu całych zespołów (Team Coaching).

 

Coaching menedżerski

Efektywność procesu coachingu menedżerskiego wiąże się z następującymi kwestiami:

Z

Nie ma uniwersalnej metody. Każdy człowiek jest inny i w czasie sesji coachingu menedżerskiego potrzebuje indywidualnego podejścia.

Z

Przeformułowanie problemu na cel. Od tego zaczniemy.

Z

Skuteczność menedżerska, to nie przypadek, ale konsekwencja realizowanej strategii, którą pomogę zbudować.

Z

Skupienie się na myślach i uczuciach, przekonaniach i działaniach. Mam w tym spore doświadczenie.

Z

Dlatego też, w trakcie sesji coachingu menedżerskiego pomagam w rozwiązywaniu problemów lub realizacji celów menedżerskich, a tworzone plany rozwojowe mają charakter indywidualny, przepełniony motywacją do realizacji.

Coaching menedżerski

Czy Twoja sprawa kwalifikuje się na coaching menedżerski? Klienci najczęściej przychodzą do mnie kierując się:

Z

Pragnieniem poprawy funkcjonowania swojego zespołu, podniesieniem efektywności własnej w obszarze zarządzania i przywództwa. Ale również polepszenia relacji (prywatnych i zawodowych) oraz zrównoważenia trybu życia (balansu między pracą i życiem prywatnym). Coaching menedżerski ułatwi Ci spojrzeć na Twój zespół z innej perspektywy.

Z

Kłócisz się podwładnymi, przełożonymi i rodziną, trudno Ci znaleźć nić porozumienia? Nie potrafisz stworzyć i wdrożyć planów rozwoju zespołu, nie wierzysz, że jego rozwój jest możliwy? Strach przed zmianą dotychczasowego sposobu kierowania zespołem paraliżuje Twoje działania? Żyjesz z dnia na dzień i zastanawiasz się nad zmianą pracy? W trakcie coachingu menedżerskiego pomogę Ci znaleźć właściwą drogę.

Z

Chcesz w ciągu roku podnieść efektywność swojego zespołu o 33%? Może pragniesz skuteczniej komunikować się podwładnymi i przełożonymi? Masz marzenia rozwoju zespołu, ale nie masz odwagi, aby je urzeczywistnić? Pragniesz być skutecznym przywódcą i liderem, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Ułatwię Ci to. Nie da się wymienić wszystkich możliwych obszarów coachingu menedżerskiego. W zdefiniowaniu Twoich potrzeb pomoże konsultacja ze mną. Zanim zdecydujesz się na coaching menedżerski, dowiesz się, czy jest on najefektywniejszym narzędziem w Twojej sytuacji.

Nie da się wymienić wszystkich możliwych obszarów coachingu menedżerskiego. W zdefiniowaniu Twoich potrzeb pomoże konsultacja z mną. Zanim zdecydujesz się na coaching menedżerski, dowiesz się, czy jest on najefektywniejszym narzędziem w Twojej sytuacji.

Coaching menedżerski

Co zwykle osiągają Klienci dzięki coachingowi menedżerskiemu?

Z

Zbudowali autorytet w oparciu o zasady, kompetencje i wartości.

Z

Poprawili umiejętności delegowania zadań.

Z

Rozwiązanie problemów w obszarze planowania i organizacji pracy.

Z

Zwiększenie osobistego wpływu na zespół, menedżer wręcz zaczął emanować pewnością siebie, którą zarażał zespół.

Z

Zrozumieli, że styl zarządzania zależy od bieżącej sytuacji.

Z

Stali się silnym fundamentem zespołu.

Z

Wzrost motywacji i odwagi menedżerskiej.

Z

Zrozumieli, że zespół podlega ciągłym zmianom, a konflikt wcale nie musi być destrukcyjny.

Z

Rozwiązali problemy w kontaktach międzyludzkich.

Z

Rozwiązywanie problemów poprzez poprawę analitycznego myślenia.

Z

Wiedzę o swojej osobowości (wykorzystując test behawioralny DISC D3), marzeniach i pragnieniach, o tym co jest barierą dla tych marzeń.

Z

Rozwiązanie problemów w obszarze planowania i organizacji pracy.

Z

Poprawił się poziom zadowolenia z wykonywanej pracy.

Z

Umiejętność skutecznej realizacji celów i wyboru efektywnych narzędzi, które wspierają ten proces.

Coaching menedżerski

Jak wygląda proces coachingu menedżerskiego?

Z

Coachingowo pracuję w metodologii CoachWise (bardzo skuteczna metoda coachingu, dobrze sprawdzająca się w coachingu menedżerskim) dodatkowo korzystam z innych metod rozwojowych (szkolenie, mentoring, trenieng, warsztat). Istnieje możliwość wsparcia coachingu menedżerskiego analizą behawioralną DISC D3 (dodać link do oferty). Sposób pracy uzależniony jest od potrzeb danego klienta.

Z

Spotykam się z klientem coachingowym (coachee) w zależności od potrzeb, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Częstotliwość sesji uzależniona jest od intensywności pracy coachee (klienta coachingowego) i potrzeb organizacji, w której pracuje. Sesja nie powinna przekroczyć 90 minut.

Z

Coaching menedżerski wymaga inwestycji czasowej. Moi klienci inwestują w coaching od 2 do 8 godzin miesięcznie (w sesje coachingowe) i drugie tyle na dodatkową pracę między spotkaniami (zadania do indywidualnej pracy). To niewiele w porównaniu z tym, ile zyskasz będąc bardziej skutecznym menedżerem.

Coaching menedżerski

Forma realizacji coachingu dla menedżerów?

Z

Sesje coachingu menedżerskiego są realizowane w formie spotkania 1 na 1. Może to być spotkanie osobiste (w firmie klienta, gabinecie coachingowym), za pośrednictwem komunikatorów internetowych (np. Skype) lub telefonu.

Coaching menedżerski

Biogram Macieja Kozubika

Z

Ukończyłem dwie uczelnie wyższe (Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego - dzisiaj Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Jestem absolwentem Akademii Coacha i Akademii Trenerów Biznesu, ukończyłem międzynarodowy kurs CoachWise Essentials Program™ i Team Coach (ICF Continuing Coach Education). Pracowałem w korporacjach i od lat jestem przedsiębiorcą.

Z

Co przemawia za tym, aby mnie wybrać jako swojego coacha?

Dobra znajomość problematyki biznesowej. Znajomość wyznań z jakimi spotykają się menedżerowie. Rozumienie procesów związanych z zarządzaniem i przywództwem, marketingiem i sprzedażą. Umiejętności komunikacyjne umożliwiające skuteczną komunikację z menedżerem. Wysokie umiejętności coachingowe. Znajomość procesów rozwoju i uczenia się dorosłych.

Z

Maciej Kozubik w liczbach:

  • Uprawnienia konsultanta DISC D3.
  • 4 dyplomy studiów wyższych.
  • 2 ukończone uczelnie.
  • 5 certyfikatów potwierdzających kompetencje coachingowe.
  • 24 certyfikaty potwierdzające kompetencje trenerskie i biznesowe.
  • Ponad 2.400 godzin doświadczenia coachingowego i trenerskiego.
  • Ponad 8.000 przeszkolonych osób (na sali szkoleniowej i za pośrednictwem internetu).
  • Ponad 10.000 odbytych spotkań sprzedażowych.
Z

Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, poznać mnie, zadać pytania - zapraszam do kontaktu telefonicznego: 504 908 360. Spotykam się z osobami, które są pewne, że chcą ze mną współpracować, w związku z tym nie prowadzę bezpłatnych sesji coachingowych.