Coaching dla przyszłego przedsiębiorcy

Dzisiaj każdy może założyć własną firmę. Dla wielu jest to początek kariery zawodowej, a dla niektórych jej zwieńczenie. Jedni uważają, że sukces w biznesie zależy od kontaktów i pieniędzy, a inni, że od know-how i motywacji. Każdy z tych czynników odgrywa ważną rolę, ale żaden nie daje gwarancji na końcowy sukces. Dlatego, aby projekt „własna firma” nie zmienił się w porażkę, należy odpowiednio przygotować się do niego. Takim przygotowaniem może być coaching.

Coaching

Cel coachingu dla przyszłych przedsiębiorców?

Z

Celem coachingu dla przyszłych przedsiębiorców jest przygotowanie coachee (klienta coachingowego) do otwarcia i prowadzenia swojej firmy.

Z

Może się zdarzyć, że klient uzna, że prowadzenie biznesu (działalności gospodarczej) nie jest dla niego.

Coaching

Przebieg coachingu przyszłego przedsiębiorcy najczęściej przebiega w następujący sposób:

Z

Tworzeniu wizji swojego przyszłego przedsiębiorstwa.

Z

Analizie swoich dotychczasowych doświadczeń.

Z

Określaniu kluczowych wydarzeń na drodze skutecznego przedsiębiorcy.

Z

Tworzenie planów działań (np. marketingu i sprzedaży).

Z

Podejmowaniu postanowienia i działań.

Z

Kreowaniu wizji siebie jako przedsiębiorcy.

Z

Analizie otwierających się szans i zagrożeń.

Z

Tworzeniu nowych pomysłów na strategie realizacji celów.

Z

Wyciąganiu wniosków i uczeniu się z realizacji działań.

Coaching

Co zwykle osiąga przyszły przedsiębiorca korzystając z coachingu?

Z

Przekonanie, że biznes to droga, którą chce podążać.

Z

Ma stworzony biznesplan, który ma szansę zostać zrealizowany.

Z

Stworzył plan finansowy przyszłej firmy.

Z

Wiedzę o swojej osobowości wspierającej przedsiębiorczość (wykorzystując test behawioralny DISC D3), marzeniach i pragnieniach, o tym co jest barierą dla tych marzeń.

Z

Podjął decyzję, że nie chce być przedsiębiorcą (oszczędność czasu i pieniędzy).

Z

Przeprowadził analizę rynku i konkurencji.

Z

Stworzył plan marketingu i sprzedaży w swojej wymarzonej firmie.

Z

Przygotował indywidualną strategię połączenia pracy zawodowej i prowadzenia firmy.

Jeśli od dłuższego czasu dręczy Cię poczucie marnowania życia, jeśli zastanawiasz się, dlaczego zajmujesz się nie tym, czym chcesz, jeśli nie pamiętasz, jak to jest marzyć i realizować marzenia, najwyższa pora zmienić ten stan rzeczy. Nie chcesz chyba do końca życia tkwić w zaklętym kole niemożności i rutyny?

Coaching

Jak wygląda coaching dla przyszłego przedsiębiorcy?

Z

Coachingowo pracuję w metodologii CoachWise (bardzo skuteczna metoda coachingu, dobrze sprawdzająca się w coachingu przyszłego przedsiębiorcy) dodatkowo korzystam z innych metod rozwojowych (szkolenie, mentoring, trenieng, warsztat). Istnieje możliwość wsparcia coachingu przyszłego przedsiębiorcy analizą behawioralną DISC D3. Ostateczny sposób pracy uzależniony jest od potrzeb danego klienta.

Z

Spotykam się z klientem coachingowym (coachee) w zależności od potrzeb, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Częstotliwość sesji uzależniona jest od intensywności pracy coachee (klienta coachingowego) oraz jego potrzeb. Sesja nie powinna przekroczyć 90 minut.

Z

Coaching wymaga inwestycji czasowej. Moi klienci inwestują w coaching od 2 do 8 godzin miesięcznie (w sesje coachingowe) i drugie tyle na dodatkową pracę między spotkaniami (zadania do indywidualnej pracy). To niewiele w porównaniu z tym, ile zyskasz będąc bardziej skutecznym w swoim biznesie.

Coaching

Forma realizacji coachingu dla przyszłego przedsiębiorcy?

Z

Sesje coachingu dla przyszłego przedsiębiorcy są realizowane w formie spotkania 1 na 1. Może to być spotkanie osobiste (w domu klienta, gabinecie coachingowym), za pośrednictwem komunikatorów internetowych (np. Skype) lub telefonu.

Coaching

Biogram Macieja Kozubika

Z

Ukończyłem dwie uczelnie wyższe (Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego - dzisiaj Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Jestem absolwentem Akademii Coacha i Akademii Trenerów Biznesu, ukończyłem międzynarodowy kurs CoachWise Essentials Program™ i Team Coach (ICF Continuing Coach Education). Pracowałem w korporacjach i od lat jestem przedsiębiorcą.

Z

Co przemawia za tym, aby mnie wybrać jako swojego coacha?

Dobra znajomość problematyki biznesowej. Znajomość wyznań z jakimi spotykają się przyszli przedsiębiorcy. Rozumienie procesów związanych z zarządzaniem i przywództwem, marketingiem i sprzedażą oraz finansowaniem przyszłego biznesu. Umiejętności komunikacyjne umożliwiające skuteczną rozmowę z przyszłym przedsiębiorcą. Wysokie umiejętności coachingowe. Znajomość procesów rozwoju i uczenia się dorosłych.

Z

Maciej Kozubik w liczbach:

  • Uprawnienia konsultanta DISC D3.
  • 4 dyplomy studiów wyższych.
  • 2 ukończone uczelnie.
  • 5 certyfikatów potwierdzających kompetencje coachingowe.
  • 24 certyfikaty potwierdzające kompetencje trenerskie i biznesowe.
  • Ponad 2.400 godzin doświadczenia coachingowego i trenerskiego.
  • Ponad 8.000 przeszkolonych osób (na sali szkoleniowej i za pośrednictwem internetu).
  • Ponad 10.000 odbytych spotkań sprzedażowych.
Z

Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, poznać mnie, zadać pytania - zapraszam do kontaktu telefonicznego: 504 908 360. Spotykam się z osobami, które są pewne, że chcą ze mną współpracować, w związku z tym nie prowadzę bezpłatnych sesji coachingowych.

Your SEO optimized title