trener sprzedaży, trener biznesu, coach sprzedaży, szkolenia dla handlowców, szkolenia dla sprzedawców, szkolenia z negocjacji, indywidualny trening sprzedaży, kurs ze sprzedaży

Life coaching inaczej coaching życiowy

Cele coachingu życiowego (Life Coaching):

Coaching życiowy (life coachingu) skupia się na określeniu celu życia i dążeniu do jego realizacji. Wiąże się to ze zmianą dotychczasowego stylu życia w celu podniesienia zadowolenia, poczucia spełnienia i ogólnej satysfakcji. Life coaching, to budowanie lepszej przyszłości dzisiaj!

Proces life coachingu ma pomoc klientowi (coachee) w zbudowaniu stabilnego fundamentu szczęścia – celu życia. Cel życia (wg. Tony Stoltzfus) to „energia pasji (…). Dążenie do wypełnienia celu życia to źródło trwałego poczucia spełnienia i znaczenia.”

Life Coaching

Efektywność coachingu życiowego (Life Coachingu) wiąże się z następującymi kwestiami:

Z

Przeformułowanie problemu na cel. Od tego zaczniemy.

Z

Nie ma uniwersalnej metody. Każdy człowiek jest inny i w czasie sesji coachingowej potrzebuje indywidualnego podejścia. Tak też działam.

Z

Szczęście w życiu to nie przypadek, ale konsekwencja realizowanej strategii, którą pomogę zbudować.

Z

Skupienie się na myślach i uczuciach, przekonaniach i działaniach. Mam w tym spore doświadczenie.

Z

Dlatego też, w trakcie sesji coachingowej pomagam w rozwiązywaniu problemów lub realizacji celów życiowych, a tworzone plany rozwojowe mają charakter indywidualny, przepełniony motywacją do realizacji.

Life Coaching

Jakie kwestie są zwykle poruszane na sesjach Life Coachingu (coachingu życiowego)? Najczęściej są to:

Z

relacje międzyludzkie, związki partnerskie, nawiązywanie relacji,

Z

nieśmiałość, asertywność, pewność siebie,

Z

emocje, uwalnianie destruktywnych emocji, praca ze stresem,

Z

motywacja, osiągnięcie konkretnego celu, odnalezienie ścieżki życiowej,

Z

zarządzanie czasem, organizacja swojej pracy,

Z

zmiana przekonań, zmiana nawyków i inne.

Jeśli od dłuższego czasu dręczy Cię poczucie marnowania życia, jeśli zastanawiasz się, dlaczego zajmujesz się nie tym, czym chcesz, jeśli nie pamiętasz, jak to jest marzyć i realizować marzenia, najwyższa pora zmienić ten stan rzeczy. Nie chcesz chyba do końca życia tkwić w zaklętym kole niemożności i rutyny?

Life Coaching

Co zwykle osiągają Klienci dzięki coachingowi życiowemu (Life Coachingowi)?

Z

umiejętność asertywnego zachowania oraz podnieśli pewność siebie,

Z

uświadomili sobie jakimi wartościami kierują się w życiu, bo to one są siłą napędową pracy i pasji

Z

lepsze życie, obniżenie poziomu stresu i lepsze wykorzystanie energii życiowej.

Z

umiejętność efektywnego wyznaczania własnych celów oraz wyboru optymalnych sposobów ich realizacji, a także motywacji do ich realizacji,

Z

wiedzę o swojej osobowości (wykorzystując test behawioralny DISC D3), marzeniach i pragnieniach, o tym co jest barierą dla tych marzeń,

Life Coaching

Jak wygląda proces Life Coachingu?

Z

Spotykam się z klientem coachingowym (coachee) w zależności od potrzeb, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Częstotliwość sesji uzależniona jest od intensywności pracy coachee (klienta coachingowego) oraz jego potrzeb. Sesja nie powinna przekroczyć 90 minut.

Z

Coaching wymaga inwestycji czasowej. Moi klienci inwestują w coaching od 2 do 8 godzin miesięcznie (w sesje coachingowe) i drugie tyle na dodatkową pracę między spotkaniami (zadania do indywidualnej pracy). To niewiele w porównaniu z tym, ile zyskasz będąc bardziej skutecznym w swoim biznesie.

Life Coaching

Forma realizacji Life Coachingu (coachingu życiowego)?

Z

Sesje są realizowane w formie spotkania 1 na 1. Może to być spotkanie osobiste (w mieszkaniu klienta, gabinecie coachingowym), za pośrednictwem komunikatorów internetowych (np. Skype) lub telefonu.

Life Coaching

Biogram Macieja Kozubika

Z

Ukończyłem dwie uczelnie wyższe (Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego - dzisiaj Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Jestem absolwentem Akademii Coacha i Akademii Trenerów Biznesu, ukończyłem międzynarodowy kurs CoachWise Essentials Program™ i Team Coach (ICF Continuing Coach Education). Pracowałem w korporacjach i od lat jestem przedsiębiorcą.

Z

Co przemawia za tym, aby mnie wybrać jako swojego coacha?

  • Uprawnienia konsultanta DISC D3
  • 4 dyplomy studiów wyższych
  • 2 ukończone uczelnie
  • 5 certyfikatów potwierdzających kompetencje coachingowe
  • 24 certyfikaty potwierdzające kompetencje trenerskie i biznesowe
  • Ponad 2.400 godzin doświadczenia coachingowego i trenerskiego
Maciej Kozubik 2 1
Z

Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, poznać mnie, zadać pytania - zapraszam do kontaktu telefonicznego: 504 908 360. Spotykam się z osobami, które są pewne, że chcą ze mną współpracować, w związku z tym nie prowadzę bezpłatnych sesji coachingowych.