Przedsiębiorcy wzięli udział w grze biznesowej

Wczoraj grupa przedsiębiorców i pracowników siemianowickich firm wzięła udział w  szkoleniu w formie gry biznesowej. „Być albo nie być” , bo taki tytuł nosi wspomniana gra, to swoista symulacja rynku, pozwalająca na sprawdzenie swoich umiejętności sprzedażowych oraz obsługi klienta. Ten ciekawy warsztat poprowadził trener biznesu i coach Maciej Kozubik z Grupy Kozubik i Partnerzy.

Być albo nie być. Gra szkoleniowa. - Maciej Kozubik - coach i trener biznesu.

Być albo nie być, czyli gra szkoleniowa. Prowadzenie Maciej Kozubik – coach i trener biznesu.

– Uczestnicy rozgrywki zostali podzieleni na sprzedawców i klientów. Sprzedawcy wcielają się w pracowników firm, które stanęły w obliczu niezwykle trudnej sytuacji na rynku. Wszystkie firmy miały tak zbliżoną ofertę, a klienci stali się tak wymagający, że jedynym sposobem na ich zdobycie i utrzymanie jest profesjonalna obsługa i sprzedaż. – tłumaczy Kozubik – Podsumowaniem warsztatu było wspólne stworzenie standardów sprzedaży i obsługi klienta, które można od razu wprowadzić w swojej firmie.

Być albo nie być, czyli gra szkoleniowa. Prowadzenie Maciej Kozubik - coach i trener biznesu.

Być albo nie być, czyli gra szkoleniowa. Prowadzenie Maciej Kozubik – coach i trener biznesu.

Celem szkolenia było z jednej strony uświadomienie, że standardy obsługi i sprzedaży są ważne i warto je tworzyć, z drugiej zaś uświadomienie, jakie kompetencje są ważne w sprzedaży oraz obsłudze klienta i mogą być przedmiotem rozwoju. Istotne jest zatem, aby przemyślenia, które pojawiły się podczas spotkania, uczestnicy odnieśli do realiów własnej firmy i postarali się je wykorzystać.

Być albo nie być, czyli gra szkoleniowa. Prowadzenie Maciej Kozubik - coach i trener biznesu.

Być albo nie być, czyli gra szkoleniowa. Prowadzenie Maciej Kozubik – coach i trener biznesu.

– Ostatnim elementem warsztatu było przygotowanie własnego planu wykorzystania zdobytej wiedzy. Bo nie wystarczy być na szkoleniu, aby coś się zmieniło. Należy działać. Działanie pozostawiam w rękach uczestników. Choć dałem im możliwość wspólnego wsparcia w implementacji wiedzy w swoje życie biznesowe. – podsumowuje Kozubik.

Szkolenie było całkowicie bezpłatne. W przyszłości przewidujemy realizację kolejnych podobnych warsztatów,  chętnych zapraszamy do śledzenia miejskiej strony internetowej, bądź kontaktu z pracownikami Biura Obsługi Inwestora: Martą Szaleniec, tel. 32 760 53 59 oraz Jakubem Nowakiem, tel. 32 760 53 58.

autor: Marta Szaleniec

źródło (tekst i grafika): http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/gospodarka/przedsiebiorcy-wzieli-udzial-w-grze-biznesowej.9952/

Znalazłeś w tekście: „Przedsiębiorcy wzięli udział w grze biznesowej” elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy, potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.