Dlaczego coaching staje się tak popularny?

Thomas Leonard, założyciel Coach University, podkreślał, że coaching stał się tak popularny z kilku powodów:

Po pierwsze, wielu ludzi jest już zmęczona myśleniem „powinienem” lub „muszę” zrobić. Oni są gotowi dokonać zmiany. Gotowi zrobić coś specjalnego i znaczącego z resztą swojego życia. Problem polega na tym, że nie widzą celu, nie wiedzą jak się do tego zabrać. Profesjonalny coach ma odpowiednie przygotowanie do pomocy klientowi (coachee) w znalezieniu sposobu zmiany kierunku jego życia.

Po drugie, ludzie coraz częściej zdają sobie sprawę, że osiągnięcie celu może być proste, a przynajmniej prostsze niż początkowo im się wydawało. Osoby aktywne widzą możliwości, a bierne zauważają tylko przeszkody. Coach nie jest cudotwórcą, ma za to duży zestaw narzędzi, które mogą pomóc. Odpowiednie wykorzystanie dostępnych narzędzi pomaga przekuć początkową idee w realną rzeczywistość. Osoby chcące zmienić swoje życie, są gotowe zainwestować czas i środki w siebie i w tego rodzaju rozwój.

Po trzecie harmonia z otaczającym światem. Coraz więcej coachów koncentruje się na holistycznej, czyli całościowej pracy z klientem.

Zgadzam się ze słowami Thomasa Leonarda. Dodatkowo uważam, że emocje są siła napędową człowieka. Świadomość czego pragnę, a czego unikam, znacznie ułatwia określenie celów i sposobów ich realizacji. Bardzo wielu coachów, wraz z klientem, określa jego zasoby emocjonalne. Czyli jakimi emocjami głównie kieruje się w życiu. Jak sam definiuje poszczególne uczucia? Jaką odgrywają rolę w jego życiu?

Kiedy ty umówisz się na sesję z profesjonalnym coachem? Możesz tylko zyskać. Zrób to już teraz, skorzystaj z tego linka lub z zakładki kontakt.

 

Znalazłeś w tekście elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.

Autor: Maciej Kozubik – Dyplomowany Coach, Trener Biznesu, Ekonomista. Absolwent dwóch uczelni wyższych (Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Pracował w korporacjach, w tym międzynarodowych. Praktyk biznesu. Nieprzerwanie podąża przed siebie, wyznacza sobie ambitne cele i szuka nowych inspiracji. To, co go wyróżnia, to silna wiara w ludzi i ich potencjał, dlatego namawia ich do inwestowania w siebie i rozwijania swoich pasji. Jest przekonany, że każdy jest stworzony, by odnosić sukcesy. Dzisiaj zajmuje się coachingiem i szkoleniami.