Co robisz, aby być szczęśliwym?

Pytanie to zadałem sobie sam pod koniec 2007 roku. Znalezienie na nie odpowiedzi zajęło mi kilka miesięcy. Uświadomiłem sobie, że jestem blisko dna. Moje życie koncentrowało się na pracy i imprezowaniu. Wypaliłem się zawodowo, okazało się’ że jestem ciężko chory. W dniu 13.03.2008 uświadomiłem sobie, że JA sam jestem odpowiedzialny za swoje życie oraz za bycie szczęśliwym.

 

Dziś uważam, że ono jest we mnie. Choć wiele osób, jak ja w przeszłości, uważa że szczęście jest uzależnione od czynników zewnętrznych, pieniędzy, rzeczy materialnych, akceptacji przez innych itd. Teraz wiem, że moje spojrzenie na to wszystko jest ważniejsze. Istotnej jest BYĆ SZCZĘŚLIWY, w przeciwieństwie do MIEĆ, aby być szczęśliwym. Dzisiaj wiem, że nie jestem zależny, w obszarze szczęścia od kogoś lub czegoś. Najwięcej radości, a co za tym idzie szczęścia, odnajduję w cieszeniu się każdym dniem, możliwościami, jakie z niego wynikają, takich codziennych jak wyjście na spacer w letni wieczór, dlatego że mam na to ochotę i mogę to zrobić. Szczęście w pewnym sensie jest nagrodą za zmianę postrzegania siebie i otaczającego mnie świata.

 

Znalazłeś w tekście elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.

Autor: Maciej Kozubik – Dyplomowany Coach, Trener Biznesu, Ekonomista. Absolwent dwóch uczelni wyższych (Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Pracował w korporacjach, w tym międzynarodowych. Praktyk biznesu. Nieprzerwanie podąża przed siebie, wyznacza sobie ambitne cele i szuka nowych inspiracji. To, co go wyróżnia, to silna wiara w ludzi i ich potencjał, dlatego namawia ich do inwestowania w siebie i rozwijania swoich pasji. Jest przekonany, że każdy jest stworzony, by odnosić sukcesy. Dzisiaj zajmuje się coachingiem i szkoleniami.