trener sprzedaży, trener biznesu, coach sprzedaży, szkolenia dla handlowców, szkolenia dla sprzedawców, szkolenia z negocjacji, indywidualny trening sprzedaży, kurs ze sprzedaży, coaching handlowców, coaching sprzedawców, pozyskiwanie klinetów, prospecting, warsztat dla handlowców, warsztat dla sprzedawców, standardy sprzedaży

Rady trenera – Techniki sprzedaży: Zmiana postawy handlowca z JA na KLIENT

Zadaniem każdego handlowca jest sprzedanie określonego produktu, wykorzystuje się do tego między innymi techniki sprzedaży. Jednak, tylko nie liczni zdają sobie sprawę z tego, że to klient ma potrzebę kupna, nawet jak rano wychodząc z domu nie wiedział, że tak będzie. Podstawowym błędem początkujących handlowców, jest sprzedanie towaru, bo coś wiem na jego temat i o tym opowiem. Nasuwa się pytanie: gdzie podało się badanie potrzeb?

Proste pytanie

Proste pytanie otwarte, umożliwiają poznanie oczekiwań, preferencji, antypatii klienta. Pozwól klientowi mówić, a opowie ci wszystko. Zagadaj go, a będzie się nudził i uśnie, w konsekwencji nic nie sprzedaż, stracisz czas, może złapiesz depresję i … zaczniesz zastanawiać się, gdzie popełniłeś błąd? No właśnie badanie potrzeb, dostosowanie argumentacji produktowej, do jego oczekiwań, poparte odpowiednią argumentacją, wykorzystaj jego wyobraźnię. A wtedy kupi, nie będziesz musiał nic sprzedawać.

Jeżeli nie wiesz jak tą wiedzę skutecznie wykorzystać, to skontaktuj się ze mną. Kliknij tutaj!

 

Maciej Kozubik PFaZnalazłeś w tekście elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.

Autor: Maciej Kozubik – Dyplomowany Coach, Trener Biznesu, Ekonomista. Absolwent dwóch uczelni wyższych (Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Pracował w korporacjach, w tym międzynarodowych. Praktyk biznesu. Nieprzerwanie podąża przed siebie, wyznacza sobie ambitne cele i szuka nowych inspiracji. To, co go wyróżnia, to silna wiara w ludzi i ich potencjał, dlatego namawia ich do inwestowania w siebie i rozwijania swoich pasji. Jest przekonany, że każdy jest stworzony, by odnosić sukcesy. Dzisiaj zajmuje się coachingiem i szkoleniami.