Gra szkoleniowa (Droga pytań) dla siemianowickich firm.

Kolejny raz realizuję szkolenie sprzedażowe dla siemianowickich firm oraz ich pracowników. Jest jeszcze możliwość zapisania się na jutrzejszą grę szkoleniową, której celem jest poprawa umiejętności zadawania pytań w procesie sprzedaży. Więcej informacji udzielają pracownicy siemianowickiego Urzędu Miasta, pisałem już o tym wcześniej (więcej o możliwości zapisu się na szkolenie przeczytacie TU).

Droga pytań – droga sukcesu w sprzedaży

„Droga Pytań” to gra dedykowana niezwykle ważnemu aspektowi rozmowy handlowej – zadawaniu pytań.  Zmusza do myślenia i formułowania pytań prowadzących klienta do finalizacji sprzedaży. Proste zasady gry koncentrują uwagę uczestników na stawianiu pytań, które nie tylko pozwolą zbadać potrzeby klienta, ale także przeprowadzą go przez rozmowę handlową w sposób budujący jego zainteresowanie, a docelowo zachęcą do zakupu.

Gra nie pozwala na zasypywanie klientów nadmierną ilością informacji. Uczy prowadzenia rozmowy, w której sprzedawca może poznać sytuację i prawdziwe potrzeby klienta. Poprzez możliwość obserwowania reakcji klientów na zadawane pytania stwarza pole do eksperymentów, na które trudno zdobyć się na co dzień podczas rozmów z klientami.

Praktyczny charakter szklenia

Konstrukcja gry nie narzuca osobie prowadzącej określonego podejścia merytorycznego do roli pytań i ich charakteru. Pozwala uzupełnić szkolenie i własną koncepcję o atrakcyjną formę treningu umiejętności zadawania pytań w trakcie rozmowy handlowej. Gra możliwa jest do zastosowania w różnym kontekście merytorycznym. „Droga pytań” nie tylko rozwija kompetencje prowadzenia rozmowy sprzedażowej, ale dodatkowo pozwoli  grupie szkoleniowej wygenerować wiele pytań, które mogą być przedmiotem dalszych analiz czy omówienia w celu wybrania nieszablonowych, najciekawszych i najskuteczniejszych.

Celem gry będzie:

  1. Trening umiejętności zadawania pytań w trakcie rozmowy sprzedażowej.
  2. Doświadczenie i omówienie wpływu różnych pytań na skuteczność sprzedaży.
  3. Wygenerowanie listy najciekawszych pytań do wykorzystania w praktyce.

O jutrzejszej grze informuje również Głos Miasta – Siemianowicka Gazeta Samorządowa, wydana 9 listopada 2017 numer 11 (32).

Znalazłeś w publikacji „Gra szkoleniowa (Droga pytań) dla siemianowickich firm.” elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.

Autor: Maciej Kozubik – Dyplomowany Coach, Trener Biznesu, Ekonomista. Absolwent dwóch uczelni wyższych (Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Pracował w korporacjach, w tym międzynarodowych. Praktyk biznesu. Nieprzerwanie podąża przed siebie, wyznacza sobie ambitne cele i szuka nowych inspiracji. To, co go wyróżnia, to silna wiara w ludzi i ich potencjał, dlatego namawia ich do inwestowania w siebie i rozwijania swoich pasji. Jest przekonany, że każdy jest stworzony, by odnosić sukcesy. Dzisiaj zajmuje się coachingiem i szkoleniami, w ramach firmy szkoleniowej Grupa Kozubik i Partnerzy.