Pierwszy odcinek drugiego sezonu “Luźnych rozmów o biznesie”.

Luźno o biznesie sezon 2 odcinek 1 – to seria rozmów o merytorycznym przesłaniu, którego fundamentem jest szeroko rozumiany biznes. W tej serii gościem jest Agnieszka Głód – partner w Grupie Kozubik i Partnerzy. Manager, trener i coach z wieloletnim doświadczeniem.

Co mówi Agnieszka na początku jest fundamentem pracy skutecznego HR Business Partnera. Zasadą, którą wyznaje i która potem sprawdza się we współpracy z Klientami to dostarczanie rozwiązań dopasowanych do strategii i kultury organizacyjnej firmy, które doprowadzą do poprawy efektywności i zyskowności firmy. Swoją pracę traktuje jako pasję, a praca z drugim człowiekiem jest ukierunkowana na efektywność i przynosi jej ogromną satysfakcję.

W tym odcinku?

W tym odcinku możesz poznać efekt szkolenia podczas, którego był tworzony profil idealnego kandydata na stanowisko handlowe. Wynik może okazać się zaskakujący. Uczestnicy szkolenia uznali, że postawa jest ważniejsza niż umiejętności. Dlaczego tak się stało? Bo doświadczenie można nabyć, wiedzę nauczyć ale uczciwość musisz mieć w sobie.

Kolejnym poruszanym tematem jest dostosowanie się firmy i rekrutera do profilu poszukiwanego kandydata do pracy. Po części wynika to z rynku pracownika, z którym mamy do czynienia.

Super Gwiazdy Sprzedaży – jak rekrutować?

Poznasz model rekrutacji Super Gwiazd Sprzedaży. Który polega na specyficznym teście umiejętności sprzedażowych.

Agnieszka podzieli się z widzami doświadczeniem rekrutacyjnym (pojawią się również wskazówki dla początkujących rekruterów). Dowiecie się dlaczego warto wyjść poza ramy rekrutacji? Poznacie konsekwencje prowadzenia rekrutacji, przez osoby, bez odpowiedniego doświadczenia. Oraz jak reagują na to kandydaci, w szczególności będący ekspertami, w swoich dziedzinach.

Case study – dwa przykłady.

Zobaczycie dwa studia przypadków rekrutacyjnych. Po pierwsze jak półroczne doświadczenie rekrutera psuje rekrutację (ale cała historia kończy się dobrze). Po drugie rekrutacja na stanowisko dyrektorskie. Z czego dowiecie się o konsekwencjach oceniania po pozorach.

Pierwszy odcinek drugiego sezonu Luźnych rozmów o biznesie można zobaczyć poniżej.

Prezentacja Agnieszki Głód. Trenera, coacha i partnera w Grupie Kozubik i Partnerzy.

Prowadzi sesje coachingowe oraz szkolenia, treningi i warsztaty z zakresu szeroko rozumianych kompetencji miękkich. Pracując dla firm i instytucji skupia się na takiej tematyce jak budowanie i zarządzanie zespołem, motywowanie pracowników, radzenie sobie z trudnymi zachowaniami klienta,  czy wreszcie zarządzanie sobą oraz zarządzanie sytuacjami kryzysowymi.

Agnieszka Głód - GRKP

Agnieszka Głód – Grupa Kozubik i Partnerzy

Od 15 lat realizuje wiele projektów współpracując z firmami z zakresu badania funkcji i audytów personalnych, budowania systemów kompetencyjnych i ocen pracowniczych, poprawie efektywności pracy  oraz rozwoju najwyższej kadry menadżerskiej. Posiada szeroką wiedzę nie tylko z zakresu HR-u ale również biznesową, która pomaga jej w  pracy z wymagającymi klientami.

Zasadą, którą wyznaje i która potem sprawdza się we współpracy z Klientami to dostarczanie rozwiązań dopasowanych do strategii i kultury organizacyjnej firmy, które doprowadzą do poprawy efektywności i zyskowności firmy.  Swoją pracę traktuje jako pasję, a praca z drugim człowiekiem jest ukierunkowana na efektywność i przynosi jej ogromną satysfakcję.

Znalazłeś w filmie: „Luźno o biznesie sezon 2 odcinek 1” elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy, potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.

Prowadzący: Maciej Kozubik – Dyplomowany Coach, Trener Biznesu, Ekonomista. Absolwent dwóch uczelni wyższych (Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Pracował w korporacjach, w tym międzynarodowych. Praktyk biznesu. Nieprzerwanie podąża przed siebie, wyznacza sobie ambitne cele i szuka nowych inspiracji. To, co go wyróżnia, to silna wiara w ludzi i ich potencjał, dlatego namawia ich do inwestowania w siebie i rozwijania swoich pasji. Jest przekonany, że każdy jest stworzony, by odnosić sukcesy. Dzisiaj zajmuje się coachingiem i szkoleniami.