Ruszyła Akademia Przedsiębiorczości

Maciej Kozubik Akademia Przedsiebiorczości

Maciej Kozubik – Akademia Przedsiębiorczości

Po raz trzeci w naszym mieście rusza Akademia Przedsiębiorczości. W nagrodę za najlepsze wyniki w nauce, osiemdziesięcioro uczniów siemianowickich szkół weźmie udział w niezwykłej przygodzie z przedsiębiorczością, zorganizowanej przez Urząd Miasta we współpracy z lokalnymi firmami. To wyjątkowe i unikatowe w skali regionu, a nawet kraju, przedsięwzięcie, podczas którego dzieci będą miały okazję odwiedzić rozmaite firmy, przyjrzeć się ich działalności, porozmawiać z pracownikami oraz kadrą zarządzającą, a także osobiście zakosztować trudów prawdziwej pracy. Oprócz ciekawych doświadczeń zdobytych w gronie nowych kolegów i koleżanek z siemianowickich szkół, uczestnicy będą mieli także czas na wspólne, wakacyjne gry i zabawy. A to wszystko w ciągu jednego tygodnia!

Letnia edycja tegorocznej Akademii obejmie cztery dwudziestoosobowe turnusy. Pierwsza grupa ciekawych świata dzieciaków wczoraj zaczęła swoje półkolonie. Co czekało na nich w pierwszym dniu Akademii?

Maciej Kozubik Akademia Przedsiebiorczości

Maciej Kozubik – Akademia Przedsiębiorczości

Krótką lekcję przedsiębiorczości i wprowadzenie do świata biznesu zorganizował milusińskim Maciej Kozubik – coach i trener biznesowy reprezentujący firmę Grupa Kozubik i Partnerzy. Uczestnicy mieli niecodzienną możliwość sprawdzić się w grze biznesowej, podczas której wcielili się w rolę poszczególnych rzemieślników i przy użyciu posiadanych zasobów, w określonym czasie mieli tak poprowadzić grę, aby pomnożyć swoje wirtualne fundusze i zostać mistrzem handlu. Gra szybko wciągnęła dzieciaki, które ucząc się zasad wolnego rynku oraz zdrowej rywalizacji, doskonale się bawiły.

Następnie przyszedł czas na spotkanie z teleinformatyczną firmą MMJ – lokalnym dostawcą internetu i telewizji – która opowiedziała jak działa internet, czym są łącza światłowodowe, a także pozwoliła dzieciakom zrobić swój własny kabel.

Na zakończenie pierwszego dnia, grupę młodzieży odwiedziła firma Autozastępcze,pl. Pokaz załadunku samochodu na lawetę to, dzięki udanej współpracy z firmą, stały punkt programu Akademii, który niezmiennie robi ogromne wrażenie.

autor: Marta Szaleniec

źródło (tekst i zdjęcia): http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/gospodarka/ruszyla-akademia-przedsiebiorczosci.9907/

Znalazłeś w tekście „Ruszyła Akademia Przedsiębiorczości” elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy, potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.