Biznes gra o biznes

Biuro Obsługi Inwestora w siemianowickim magistracie ciągle podejmuje działania mające na celu zaaktywizowanie tutejszych przedsiębiorców. Teraz zaprasza ich do wzięcia udziału w ciekawej bezpłatnej dla uczestników potyczce

Chociaż może się wydawać, ze w natłoku przeróżnych szkoleń i certyfikatów stały się one jedynie ewentualnie wymaganym dodatkiem, kosztem, co gorsza poziomu merytorycznego, to jednak wypracowanie odpowiednich strategii w firmach ma kluczowe znacznie.

– Faktycznie, w minionej perspektywie unijnej na lata 2007-2013, pojawiło się bardzo dużo niestety tanich i złych jakościowo szkoleń. Teraz trzeba pracować nad zmianą tego trendu – uważa Maciej Kozubik, który coachingiem i doradztwem zawodowym zajmuje się profesjonalnie od 2010 r., a w lutym br. założył w Siemianowicach szkoleniową firmę „Grupa Kozubik i Partnerzy”.

Przestrzeń do poprawy rzeczywiście spora, ale najważniejsze, że są stosowne instrumenty. Dotyczy to również reprezentantów sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Siemianowicach Śl.

– Inicjujemy różne działania, które przynoszą pierwsze efekty. Mam nadzieję, że siemianowiccy przedsiębiorcy wiedzą, że jesteśmy tutaj przede wszystkim, żeby im pomóc, a nie przeszkadzać. Na podstawie licznych i stałych kontaktów można uznać, że tak się właśnie stało – przekonuje Jakub Nowak, szef siemianowickiego BOI.

Taką właśnie formą pomocy będzie zaplanowana na 18 lipca gra biznesowa, prowadzona przez specjalistów, którzy na samym początku zwracają uwagę, że nie chodzi o tylko przeszkolenie pracowników, a bardziej zidentyfikowanie problemu w danej firmie i wypracowanie jego rozwiązania.

– Gra biznesowa to inaczej około dwugodzinne warsztaty – tłumaczy Maciej Kozubik. – Skoncentrujemy się na poprawie standardów obsługi klienta. To dzisiaj zdecydowanie kluczowe. Dane wskazują, że ci, którzy zmieniają czy to operatora sieci komórkowej, czy dostawcę Internetu nie robią tego najczęściej z powodów obciążeń finansowych, czy ewentualnie pogarszającej się oferty. Aż w 60 procentach przypadków decyduje o tym takie a nie inne odczucie klienta po kontakcie z danym biurem obsługi – dodaje.

Jeżeli jesteś siemianowickim przedsiębiorcą, który chciałby właśnie w tym aspekcie coś poprawić, poznać najnowsze trendy – nie zwlekaj dłużej. Osoby chętne do uczestnictwa w tej wyjątkowej grze biznesowej (19 lipiec) o przesyłanie swoich zgłoszeń mailowo na adres: investor@um.siemianowice.pl lub kontakt telefoniczny z pracownikami Biura Obsługi Inwestora: Marta Szaleniec 32 760 53 59, Jakub Nowak: 502 693 575.

Udział bezpłatny – liczba miejsc ograniczona.

źródło: siemianowice.pl
Znalazłeś w tekście: „Biznes gra o biznes” elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy, potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.