Magnetyczna osobowość

W swoim otoczeniu chcesz mieć wspaniałych ludzi, fantastycznych znajomych. Zapewne już takich masz. Chciałbyś, aby było ich jeszcze więcej. Chciałbyś stać się człowiekiem, do którego lgną inni! Jak to zrobić? Jaką powinieneś mieć główną cechę? Co jest prawdziwym magnesem?

To dojrzałość!

Nie mam tu na myśli dojrzałości fizycznej, ani nawet prawnej, obrazującej się posiadaniem dowodu osobistego. Mam na myśli dojrzałość intelektualną i psychiczną.

Magnetyczna osobowość

Można ją osiągnąć w każdym wieku. Tak samo jak można być „dzieckiem” całe życie. Zwykle dochodzimy do niej po wielu błędach, potknięciach. Choć zdarzają się nastolatki dojrzalsze od niejednego emeryta.

Dojrzałość, o której mówię odnosi się głównie do pięciu elementów. Do odpowiedzialności, optymizmu, stabilności emocjonalnej, empatii oraz poczucia własnej wartości.

Dojrzali biorą odpowiedzialność za swoje czyny i zachowanie, nie obwiniają innych, mają kontrolę nad swoim życiem i wiedzą, że biorą odpowiedzialność za rezultat działań.

Optymizm charakteryzuje się umiejętnością dostrzeżenia pozytywnych stron wszystkich zdarzeń. To docenianie piękna otaczającego świata. To świadomość, że najlepsze dni są jeszcze przed nimi.

Stabilność emocjonalna.

Dojrzali wiedzą, że należy przeżywać emocje takie jakimi są. Zdają sobie sprawę z tego, że się denerwują, a nie że ktoś lub coś ich zdenerwowało. Świadomie podejmują decyzje co zrobią, w sytuacji, w której się znaleźli.

Empatia to zdolność spojrzenia na świat oczami innych. Ma na celu zrozumienie ich, ich punktów widzenia, przekonań, wartości.

Poczucie własnej wartości to zadowolenie z własnego życia, to akceptacja siebie. Tacy ludzie pragnąc czegokolwiek, wiedzą że skutecznie działając, najprawdopodobniej, osiągną swój cel.

Znalazłeś w tekście elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.

Autor: Maciej Kozubik – Dyplomowany Coach, Trener Biznesu, Ekonomista. Absolwent dwóch uczelni wyższych (Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Pracował w korporacjach, w tym międzynarodowych. Praktyk biznesu. Nieprzerwanie podąża przed siebie, wyznacza sobie ambitne cele i szuka nowych inspiracji. To, co go wyróżnia, to silna wiara w ludzi i ich potencjał, dlatego namawia ich do inwestowania w siebie i rozwijania swoich pasji. Jest przekonany, że każdy jest stworzony, by odnosić sukcesy. Dzisiaj zajmuje się coachingiem i szkoleniami.