Motywacja źródłem do bycia człowiekiem sukcesu

Janusz ma kłopoty z rannym wstawanie, brak mu motywacji, ciągle czuje się zmęczony, rozkojarzony, często zapomina o ważnych sprawach. Czuje się rozdrażniony. Stał się zamkniętą osobą. Ciągle towarzyszy mu stres, stracił kontrolę nad własnym życiem, nad sprawami zawodowymi i prywatnymi. Przestał interesować się tym co dotychczas było dla niego ważne. Czuje, że wpadł w totalną rutynę. Jego poziom motywacji nie jest na zadowalającym poziomie.

Co może zrobić?

Nic lub zmienić nastawienie, cele i zmotywować się do działania.

Motywacja źródłem do bycia człowiekiem sukcesu

Janusz musi się zaangażować w to co robi i mieć szanse osiągnąć cel. Najgorszą rzeczą jaka może go spotkać to działać wbrew sobie, z niechęcią. Najważniejsze jest by mieć odpowiedni poziom motywacji.

Tworzenie nowych celów, zgodnych z sobą, jest bardzo silnym napędem. W trakcie ich realizacji również należy pamiętać o motywowaniu się na każdym etapie. Zrób pierwszy krok utrzymując oczekiwane tempo.

Proces osiągania celu można porównać z jazdą na wyścigach F1. Im jesteś bliżej mety tym mocniej wciskasz pedał gazu. Dzięki szybkiej jeździe (odpowiedniemu tempu działania) cel zdaje się być na wyciągnięcie ręki.

Jak zacząć?

Zrób listę własnych osiągnięć. Po co? To lista twoich sukcesów, z których jesteś dumny. To rzeczy za które możesz się pochwalić. One obrazują twoje mocne strony. To lista wzmacniająca twoją pewność siebie i osłabiająca wątpliwości. Dodatkowo znajdź ludzi nastawionych pozytywnie do życia i ciebie. Włącz ich w swój proces, w drogę do celu. Po co? Wypowiadane przez nich słowa działają lepiej niż przeczytane z kartki. Taką osobą może być również COACH.

Zacznij wprowadzać zmiany w swoim życiu już dziś, ewolucyjnie nie rewolucyjnie.

Po co? Dlatego, że rutyna ogłupia nasz umysł. W trudnych chwilach, w momentach zwątpienia stań przed problemem i uśmiechnij się. Dalej zrób z tego karykaturę i na końcu pokaż tyłek. Po co? Doug Hall uważa, że siła świadomości i podświadomości znacznie wzrasta gdy trudne zadanie obśmiejemy wystarczająco mocno.

„Nie ma innego wyjścia. Koniecznie musisz się dobrze bawić. Bez zabawy nie ma entuzjazmu. Bez entuzjazmu nie ma energii. Bez energii pozostaje jedynie skala szarości” – Doug Hall

Zastanawiałem się kiedyś dlaczego w szkołach uczyliśmy się o nieudanych powstaniach, a dzieci w USA czytają biografie ludzi sukcesu. Jak to wpływa na nasz i ich późniejsze życie? Czasu, który już upłynął nie można zmienić. Już dziś zmień postawę i skoncentruj się na tym co ważne. Podobnie jak dzieciaki w Stanach wykorzystaj cudze doświadczenia do osiągania własnych celów.

Znalazłeś w tekście elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.

Autor: Maciej Kozubik – Dyplomowany Coach, Trener Biznesu, Ekonomista. Absolwent dwóch uczelni wyższych (Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Pracował w korporacjach, w tym międzynarodowych. Praktyk biznesu. Nieprzerwanie podąża przed siebie, wyznacza sobie ambitne cele i szuka nowych inspiracji. To, co go wyróżnia, to silna wiara w ludzi i ich potencjał, dlatego namawia ich do inwestowania w siebie i rozwijania swoich pasji. Jest przekonany, że każdy jest stworzony, by odnosić sukcesy. Dzisiaj zajmuje się coachingiem i szkoleniami.