Coachingowe rozważania o życiu

Zadaj sobie pytanie: co mam zrobić, aby być na szczycie? Dla każdego z nas, szczyt jest czymś innym. Dla większości jest to bogactwo. W jaki sposób je definiować? Zapewne każdy ma własny obraz bogactwa. Dla jednych to apartament, drogi samochód, coroczne wakacje na tropikalnej wyspie, może własna wyspa. Dla innych to rodzina, możliwość realizacji swoich pasji, po prostu bycie szczęśliwym.

Dlaczego cel jest taki istotny?

Coachingowe rozważania o życiu

Nie zależnie od tego jak będziesz wykorzystywać swoje zasoby, a nie będziesz znać celu do jakiego zmierzasz, nigdy tam nie dotrzesz. Może już jesteś? Jak jesteś, a nie masz świadomości, że to jest właśnie to, odejdziesz. Cel musi być klarowny, jasny i oczywisty, musisz wiedzieć, kiedy chcesz tam dojść (lub to osiągnąć). Warto określić jak chcesz to uczynić, kto będzie Ci sprzyjał, wesprze, doda energii podczas tej podróży, a kto będzie rzucał kłody pod nogi, hamował, twój pociąg do celu. Zbliż się do osób, do których warto i uciekaj, jak najdalej od życzących ci źle. Tu gdzie dziś jesteś, to droga którą rozpocząłeś w dniu swoich narodzin, na początku wspierali cię twoi rodzice, koledzy, koleżanki. W procesie socjalizacji, wszyscy nabyliśmy określone umiejętności, wypracowaliśmy charakterystyczne zachowania. W pewnym momencie zacząłeś decydować, kim jesteś i co chcesz robić. Jak podjąłeś ją świadomie, to wprawnie podążaj tą drogą dalej. Jeżeli nie to będziesz się kręcić w kółko lub inni będą decydować za Ciebie, na własne życzenie możesz stać się niewolnikiem. Niewolnikiem cudzych idei lub decyzji.

Co w zamian?

Jeżeli chcesz być silny, chcesz mieć wiedzę, chcesz być wytrwały, zastanów się czy ktoś rodzi się mając te atrybuty? Odpowiedz brzmi NIE. Aby być silnym, należy nad tym pracować, chcesz być wytrwały dąż do celu, mimo przeciwności, chcesz mieć wiedzę ucz się. Tylko wewnętrzna motywacja związana z celem, da ci zasoby, aby tam dojść.

Chcesz skorzystać z usług profesjonalnego Coacha? Skontaktuj się z Maciejem Kozubikem, kliknij TU!

Znalazłeś w tekście elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.

Autor: Maciej Kozubik – Dyplomowany Coach, Trener Biznesu, Ekonomista. Absolwent dwóch uczelni wyższych (Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Pracował w korporacjach, w tym międzynarodowych. Praktyk biznesu. Nieprzerwanie podąża przed siebie, wyznacza sobie ambitne cele i szuka nowych inspiracji. To, co go wyróżnia, to silna wiara w ludzi i ich potencjał, dlatego namawia ich do inwestowania w siebie i rozwijania swoich pasji. Jest przekonany, że każdy jest stworzony, by odnosić sukcesy. Dzisiaj zajmuje się coachingiem i szkoleniami.