Rady trenera – techniki sprzedaży: 5 najbardziej skutecznych technik zwiększających sprzedaż.

Oto 5 najbardziej skutecznych techniki sprzedaży, które możesz wykorzystać do zwiększenia sprzedaży i przychodów firmy. Zrób to jak najszybciej lub zastanów się jak wiele tracisz odwlekając o kolejny dzień.

1. Klient idealny.

Masz możliwość poprawy efektywności sprzedaży przez stworzenie profilu idealnego klienta. W ten łatwy sposób można zidentyfikować te osoby, które prawdopodobniej kupią twój produkt.

2. Perswazja.

Po stworzeniu profilu idealnego klienta, następnym logicznym krokiem jest przekonanie go, aby dokonał zakupu. Jak skutecznie to zrobić? Musisz uświadomić klientom, że twój produkt poprawi jakość ich życia lub ułatwi osiągnięcie celów. Na tym etapie zachęcam do odwoływania się do emocji, a nie jak to robią początkujący, do logiki.

3. Wyróżnienie.

W dzisiejszym świecie na rynku znajduje się bardzo wiele produktów, które trudno odróżnić. Produkty kilku producentów potrafią być niemal identyczne, nierozróżnialne dla laika. Twoim zadaniem jest, takie prezentowanie produktu, aby wyróżnić go, pokazując przewagę nad konkurencją. Dokonaj porównania, a istniejące różnice podkreśl, jako swoje atuty.

4. Wizualizacja.

Jest tak wiele sposobów, aby zmotywować się do działania. Bardzo znanym jest wizualizacja. Możesz ją wykorzystać, jako element pokazujący efekt, jaki pojawi się dzięki używaniu twojego produktu. Przykładowo, jeżeli klientka chce zrzucić kilka zbędnych kilogramów, to za pomocą zdjęć pokaż jej jak będzie wyglądać opalając się w bikini podczas nadchodzącego urlopu, a chwytliwym hasłem zaproś do zakupu.

5. Zamykanie sprzedaży.

W jaki sposób można usłyszeć od klienta: „tak kupuję?” Należy zadać mu pytanie, choćby: „dogadaliśmy się?” Wiele osób nie zadaje tego pytania, bo boi się odpowiedzi „nie”, jednak „tak”też nie usłyszą.

Już wiesz co zrobić, znasz 5 najbardziej skutecznych technik zwiększających sprzedaż. Przecież to takie proste. Więc – na co czekasz? Działaj. Zarabiaj więcej.

Jeżeli nie wiesz jak tą wiedzę skutecznie wykorzystać, to skontaktuj się ze mną. Kliknij tutaj!

 

Znalazłeś w tekście “Rady trenera – Techniki sprzedaży: 5 najbardziej skutecznych technik zwiększających sprzedaż” elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.

Autor: Maciej Kozubik – Dyplomowany Coach, Trener Biznesu, Ekonomista. Absolwent dwóch uczelni wyższych (Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Pracował w korporacjach, w tym międzynarodowych. Praktyk biznesu. Nieprzerwanie podąża przed siebie, wyznacza sobie ambitne cele i szuka nowych inspiracji. To, co go wyróżnia, to silna wiara w ludzi i ich potencjał, dlatego namawia ich do inwestowania w siebie i rozwijania swoich pasji. Jest przekonany, że każdy jest stworzony, by odnosić sukcesy. Dzisiaj zajmuje się coachingiem i szkoleniami.