Po co ludziom Coaching w biznesie?

Zadałem sobie pytanie, dlaczego ludzie nie potrafią samodzielnie działać, tak, aby zawsze osiągać własne cele? Doszedłem do wniosku, że bardzo często, nie wiedzą, dokąd chcą dojść. Nie zawsze wiedzą, co jest dla nich ważne. Ludzie często potrafią sprecyzować, czego nie chcą, ale zdefiniowanie, czego chcą, jest już rzadkością. Zdarza się, że mamy do czynienia ze skutecznym osiąganiem porażki, a przecież nie o to chodzi.

Wykuwanie strategii sukcesu

Celem coachingu jest przekuwanie strategii porażki, na strategię sukcesu, dlatego też w procesie coach nie zajmuje się treścią, a właśnie tą strategią. W danej chwili nie mamy dostępu do wszystkich swoich zasobów, brak jest pełnego obrazu własnej osoby. Z drugiej strony człowiek nie jest względem siebie obiektywny. Ludzkie przekonania, postawy, światopogląd, wspierają lub hamują w drodze do osiągnięcia upragnionego sukcesu.

 

Znalazłeś w tekście elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.

Autor: Maciej Kozubik – Dyplomowany Coach, Trener Biznesu, Ekonomista. Absolwent dwóch uczelni wyższych (Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu). Pracował w korporacjach, w tym międzynarodowych. Praktyk biznesu. Nieprzerwanie podąża przed siebie, wyznacza sobie ambitne cele i szuka nowych inspiracji. To, co go wyróżnia, to silna wiara w ludzi i ich potencjał, dlatego namawia ich do inwestowania w siebie i rozwijania swoich pasji. Jest przekonany, że każdy jest stworzony, by odnosić sukcesy. Dzisiaj zajmuje się coachingiem i szkoleniami.